Обираємо форму управління багатоквартирним будинком

01 липня 2015 року набрав чинності Закон України "Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку".
В частині 5 ст.13 Прикінцевих та перехідних положень цього закону зазначено, що якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом, співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади.

Тобто, якщо мешканці багатоквартирного будинку до 30 червня 2016 року не визначаться з формою управління своїм будинком, то у такому разі управителя будинку призначить виконком відповідної районної ради. У такому разі ціни за послуги управителя та за інші послуги, що управитель буде надавати, будуть також встановлені виконком відповідної районної ради.

Форм управління будинком, відповідно до закону, може бути тільки дві:
1) самостійна, це коли мешканці усі питання, що пов`язані з утриманням будинку, вирішують на загальних зборах;
2) управитель, якого обирають мешканці або він призначається виконкомом.

Так форм управління, як ЖЕК або кооперативів у законі не передбачено.

Думаємо і робимо свій вибір! Не прогадайте!