Перерахунок пенсій «науковим» пенсіонерам



Як і раніше, пенсіонерам, які після призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" працювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників і набули не менш як 24 місяці страхового стажу, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії.
Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року.
Тобто, під час проведення перерахунку пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року  з урахуванням сум заробітку за сумісництвом.
При цьому, заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 року, яка була врахована під час призначення (попереднього перерахунку) наукової пенсії, не враховується.
Заробіток за роботу за сумісництвом враховується виключно за роботу на наукових (науково-педагогічних) посадах.
Підтвердженням того, що займана особою посада відноситься до наукових (науково-педагогічних) є відповідна довідка.
Крім того, визначення заробітку, з якого обчислюється розмір пенсії, здійснюється на підставі довідок про заробітну плату.
Якщо ж період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв, яка підтверджується довідкою.
Тобто, у випадку, коли особа після 1 липня 2000 року не відпрацювала на наукових (науково-педагогічних) посадах 60 місяців обов’язково враховується заробітна плата за будь-які 60 календарні місяці роботи на наукових (науково-педагогічних) посадах, але лише за основним місцем роботи, тобто без урахування заробітку за сумісництвом.
Під час проведення перерахунку пенсії застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Перерахунок пенсій проводиться з урахуванням норм законодавства, які діють на час його проведення: пенсія визначається в розмірі 60 відсотків від заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника.